دانلود گزارش کارآموزی آزمایشگاه کنترل کیفیت ,انبار نفت کرج

عصر حاضر ، عصر تحول در همه شئونات ملی ، اعم از حیطه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و در بخشهای مختلف صنعتي، كشاورزي و خدماتي تحولات و پیشرفتهای شگرفی حادث گردیده است. این تحولات در زمینه های علمی و تکنولوژیکی، هر روز سیستمها ، ماشین آلات و |610029|modlib
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود گزارش کارآموزی آزمایشگاه کنترل کیفیت ,انبار نفت کرج قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

عصر حاضر ، عصر تحول در همه شئونات ملی ، اعم از حیطه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و در بخشهای مختلف صنعتي، كشاورزي و خدماتي تحولات و پیشرفتهای شگرفی حادث گردیده است. این تحولات در زمینه های علمی و تکنولوژیکی، هر روز سیستمها ، ماشین آلات و دستگاههای پیچیده تر و پیشرفته تر را در خدمت صنعت و اقتصاد قرار می دهد.

تأمین سوخت و مواد مورد نیاز جهت راه اندازی و نگهداری صنایع کشور و ایجاد تسهیلات بیشتر در راه توسعه در صنایع مدرن و مکانیزه ، از وظایف مهمی است که مسئولیت اجرای آن به صنعت نفت واگذار گردیده است.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ضمن عهده داری مسئولیت تأمین و توزیع انواع سوختهای زمینی و هوایی و حلالها به اقصی نقاط کشور ، به منظور تحقق نیازهای فوق با استفاده از واحد مهندسی فرآورده هاي نفتي متشکل از دو اداره مهم « کنترل کیفیت و سرویسهای آزمایشگاهی» و «سرویسهای صنعتی و استاندارد فرآورده» و با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و آزمایشگاه مرکزی جهت انجام آزمایشهای کامل بر اساس مشخصات استاندارد فرآورده های نفتی داخلی و بین المللی منطبق بر روشهای ASTM، IP و ... و همچنین« واحدهای سرویسها صنعتی و کنترل کیفیت در 37 منطقه شرکتی» ، مجهز به آزمایشگاههای کنترل کیفی که خود بیش از 220 ناحیه را پوشش میدهند ضمن کنترل کیفیت دقیق کلیه فرآورده های تحویلی به انبارهای پخش، از سوی شرکتهای پالایشی در مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش ، با مصرف کنندگان و مدیران صنایع گوناگون کشور در جهت مصرف بهینه سوخت و فرآورده های نفتی تماس مستقیم داشته و آمادگی ارائه خدمات کارشناسی هستند.

1- اداره کنترل کیفیت و سرویسهای آزمایشگاهی

مشتمل بر دو بخش آزمايشگاه و كنترل كيفيت، مستقر در ستاد شركت ملي پخش، امور نظارتي كنترل كيفيت و سرويس هاي آزمايشگاهي واحد مهندسي فرآورده ها را بر عهده دارد.

الف : آزمایشگاه مرکزی

آدرس : جنب پالایشگاه، تهران بلوار پژوهشگاه انبار نفت ری

آزمایشگاه مرکزی متشکل از دو بخش آزمایشگاهی بنامهای 1- کنترل کیفیت 2- تجزیه و تحقیقات ، با بکارگیری شيمیست های با تجربه در امر آزمایش فرآورده های نفتی بر اساس استانداردهای ASTM، IP و ... همه روزه از ساعت 30/6 الی 30/18 کلیه آزمایشات کنترل کیفی بر روی فرآورده های نفتی تحویلی از سوی شرکتهای پالایشی به انبارهای نفت مناطق 37 گانه و نواحی تابعه شرکت ملی پخش را بعهده داشته و در همین راستا آمادگی پذیرش انجام آزمایشات بر روی فرآورده های نفتی ارائه شده از سوی بخش خصوصی بر اساس لیست آزمایشات و هزینه های مربوطه را دارا می باشد.

ب: کنترل کیفیت

واحد کنترل کیفیت ، متشکل از کارشناسان مجرب ضمن نظارت عالیه بر عملکرد واحدهای کنترل کیفیت مناطق 37 گانه شرکت و نواحی تابعه ، همواره آمادگی ارائه رهنمود در امر چگونگی بهینه سازی عملیات کنترل کیفیت و جابجایی فرآورده ها به گونه ای که مشخصات آنها در کلیه شرایطحفظ گردد، می باشد. وظیفه این واحد ، درون سازمانی بوده و محدوده مسئولیت آن انبارهای بزرگ و کوچک نفت شرکت ملی پخش می باشد. بدیهی است کلیه مصرف کنندگان پس از دریافت فرآورده های نفتی، راسا" مسئولیت حفظ مشخصات کیفی فرآورده های نفتی مذکور را دارا می باشند.

بخش کنترل کیفیت بر اساس استاندارد و مشخصات فرآورده های نفتی نسبت به کنترل کیفیت فرآورده های مورد عرضه اقدام می نماید.

2- اداره سرويس هاي صنعتي و استاندارد فرآورده

اداره سرويس هاي صنعتي و استاندارد فرآورده مشتمل بر دو بخش « استاندارد و فرآيند توليد » و « سوخت و انرژي » مستقر در ستاد شركت ملي پخش، با بهره گيري از دانش علمي كارشناسان مجرب ضمن زير پوشش قراردادن صنايع كشور در ارتباط با مصرف بهينه سازي فرآورده هاي نفتي و برآورد دقيق نيازهاي سوختي مصرف كنندگان، امور نظارتي بر عملكرد سرويس هاي صنعتي مناطق 37 گانه و نواحي تابعه ، آمادگي ارائه خدمات مشاوره اي در امر بهينه سازي مصرف انرژي ، چگونگي مصرف روغن هاي موتور و صنعتي و انواع قير و حلال ها به بخش خصوصي را دارد.

3- اداره سرويس هاي صنعتي و كنترل كيفيت مناطق

واحد سرویسهای صنعتی و کنترل کیفیت هر منطقه تعریف شده در سازمان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی که بعضا" بدلیل وجود چند منطقه در یک استان تطابق کامل با شهر مرکز استان ، طبق تقسیمات کشوری ندارد، مستقر در ستاد هرمنطقه، با دراختیار داشتن بخشهای زیر فعالیت می نماید :

سرويس هاي صنعتي/ كنترل كيفيت مجاري عرضه / کنترل کیفیت انبار نفت / کنترل کیفیت و سرویسهای صنعتی نواحی

الف: اداره سرويس هاي صنعتي:

این بخش مسئولیت کنترل و بهینه سازی و برآورد انواع سوخت مورد نیاز صنایع تحت حوزه منطقه را بر عهده داشته و آمادگی انجام مشاوره فنی تخصصی در امر چگونگی مصرف فرآورده های نفتی به بخش خصوصی را دارا می باشند.

ب: اداره كنترل کیفیت مجاری عرضه

در این بخش سوختهاي مورد نياز در جايگاه هاي مورد نياز در جايگاه هاي توزيع فرآورده هاي نفتي تحت نظارت ادواري اين واحد قرار گرفته و از عرضه مواد نفتي خارج از استاندارد جلوگيري مي گردد.ج: اداره کنترل کیفیت انبار نفتدر این بخش کلیه مواد نفتی وارده به انبارهای نفت، مورد آزمایشهای کنترل کیفی قرار می گیرد و پس از حصول اطمینان از استاندارد بودن، قابلیت مصرف آنها ، به منظور شروع عملیات بارگیری و انتقال به مراکز مصرف اقدام می نماید. د: اداره کنترل کیفیت و سرویسهای صنعتی نواحی در این بخش کلیه اقدامات، اعم از خدمات بخش صنعتی و کنترل کیفیت توسط واحد کنترل کیفیت و سرویسهای صنعتی ناحیه، تحت نظارت واحد سرویسهای صنعتی و کنترل کیفیت منطقه صورت می پذیرد

شامل 18 صفحه فایل WORD قابل ویرایش