دانلود گزارش کارآموزی حسابداری شرکت فایبرگلاس سازی کبیر ایلام

مطالب دیگر:
تحقیق روابط بين والدين و فرزندان و تاثير آن در تربيتتحقیق تشويق بهتر است يا تنبيه؟نقشه های اتوکد ساختمان مسکونی 6 طبقه 5 واحدینقشه های اتوکد ساختمان مسکونی 5 طبقه 8 واحدینقشه های اتوکد ساختمان مسکونی 6 طبقهپروژه طراحی جزئیات شبکه های آب رسانیپروژه بررسی و مقایسه سوپر شارژر و توربو شارژرتحقیق تاثير خرده فرهنگ‌ ها بر كارايي مديران در سازمان‌ هاتحقیق سكه شناسي (يكي از شاخص هاي شناسايي ميراث فرهنگي ملل مختلف)تحقیق فضاهاي داخلي و مبلمان كتابخانه هاي عمومي و مقايسه استانداردهاي آن ها با نظرات مراجعه كنندگانتحقیق تاریخچه و قدمت استفاده از نمادهای عاشوراتحقیق حوضه های آبریز ایرانتحقیق ادبیات شفاهی شهر اشکذرتحقیق اجزای تشکیل دهنده ساختمانپروژه مهندسی نرم افزار تشخیص بن بست در سیستم‌ های توزیع شدهتحقیق بودجه و پروژه های عمرانیپاورپوینت جنگل و عوامل مؤثر بر آنتحقیق سحابي سياره‌ ايتحقیق امنیت در برابر صاعقهتحقیق سیستم کنترل کننده دما و رطوبت مرغداری
حسابداری در جهان نزدیک به 6000 سال سابقه دارد . تاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به 3600 سال پیش از میلاد بر می گردد . پیشینه حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که در این سرزمین پا گرفت و مدارک حسابداری بدست آمده با 25 قرن قدمت گو|610050|modlib
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود گزارش کارآموزی حسابداری شرکت فایبرگلاس سازی کبیر ایلام قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

حسابداری در جهان نزدیک به 6000 سال سابقه دارد . تاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به 3600 سال پیش از میلاد بر می گردد . پیشینه حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که در این سرزمین پا گرفت و مدارک حسابداری بدست آمده با 25 قرن قدمت گواه بر پیشرفت این دانش در ایران باستان است . در طول تاریخ روشهای متنوعی برای اداره حکومت و انجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شد که در پاسخ به نیازهای زمان سیر تکاملی داشته است . ممیزی املاک در تمدن ساسانی تکامل حسابداری سیاق برای نگهداری حساب درآمد و مخارج حکومتی در دوران سلجوقیان و نگهداری حساب فعالیتهای بازرگانی به حساب سیاق نمونه های بارز و پیشرفت آن است . با این حال حسابداری نوین همانند بسیاری از دانشهای کاربردی دیگر به همراه ورود فرآورده های صنعتی و رسوخ موسسات و شرکتهای خارجی به ایران راه یافت و در جریان تحولات اقتصادی و اجتماعی صد سال گذشته با پیدایش سازمانهای جدید دولتی و خصوصی و دگرگونی شیوه های تولید و توزیع با پیشرفتی بطیء رایج شد . اما عقب ماندگی عمومی اقتصادی و فقر علمی ناهماهنگی قوانین و مقررات با نیازهای جامعه ضعف نهادهای حرفه ای و عدم ارتباط حسابداری نوین و حسابداری صنعتی و سنتی ایران از جمله موانع عمده ای بوده است که اشاعه فرهنگ حسابداری را در کشور محدود و کاربرد آنرا در جهت رفع تنگناها و مشکلات اداره موسسات کاهش داده است . تا آنجاکه هنوز هم فواید استقرار سیستمهای حسابداری متناسب و کارآمدی که بتواند با فراهم آوردن اطلاعات قابل اعتماد و صحیح و به موقع در تصمیم گیریهای روزمره را منطقی و برنامه ریزی عملیات آینده را تسهیل کند برای بسیاری از اشخاص مراجع و موسسات ناشناخته مانده است . این حرکت در ایران با تدریس رشته حسابداری در موسسه دارالفنون در دهه 1290 شمسی در دوران ریاست شادروان علامه علی اکبر دهخدا آغاز و به ایجاد رشته حسابداری در دانشگاههای سراسر کشور منتهی گشت .

وزارتخانه ها و شرکتها با ایجاد سیستمهای مالی و حسابداری نوین به اوضاع فعالیتی خود بهبود بخشیدند به خصوص دو دهه اخیر نیز با ورود کامپیوتر به دنیای حسابداری ، سرعت ، دقت و گزارشات متنوع و در نهایت کار راحت تر و آسانتر مهمترین عوامل در جهت رشد فن حسابداری شد . امروزه صاحبان سهام با فهم دقیق از اثرات وجود سیستمهای مالی دقیق به هنگام شروع یک فعالیت عملیاتی اقدام به ایجاد یک سیستم مالی جدید و بخصوص مکانیزه می نمایند . لزوم داشتن یک نظام مالی نوین و مکانیزه هم از نظر قانون و به منظور ارائه آمار و اطلاعات دقیق و صحیح و ایجاد سیستم کنترل داخلی مناسب بسیار ضروری می باشد .

تعاریف :

به منظور شناخت و آگاهی کامل ، اصطلاحات بکار گرفته شده در این بحث به شرح ذیل تشریح می گردد :

سیستم :

سیستم در معنای عام به مجموعه عوامل وابسته ای گفته می شود که نظام ارتباطی مشخصی دارند به ویژه زمانی که عوامل متعدد و روابط پیچیده باشند . هر سیستمی که اطلاعات موجود را پردازش می کند یک سیستم اطلاعاتی است و سازمان ، فرمها ، روشها ، تجهیزات پردازش را شامل می گردد .

سیستم حسابداری :

یک سیستم اطلاعاتی که اطلاعات مالی مورد نیاز را آماده و فراهم می کند سیستم حسابداری نامیده می شود که در معنای خاص عبارتست از مجموعه ای شامل : سازمان ،انواع فرمها ، دفاتر ، مدارک وسایل پردازش اطلاعات و همچنین اصول ، روشها ، دستورالعملها و شیوه هایی که در طبقه بندی حسابها انجام و ثبت معاملات و عملیات مالی ، کنترل داراییها ، بدهیها ، حق مالی صاحبان سهام ، درآمدها ، هزینه ها و تهیه گزارشات مالی یک موسسه بکار می رود .

سیستم کنترل داخلی :

به مجموعه ای از ارتباطات نظام یافته اطلاق می شود که به عنوان روشهای خاص در بخشهای مختلف حسابداری قرار داده شده که باعث میشود :

اولا : سیستم حسابداری ایجاد شده درست و لزوم حسابرسی رعایت کاهش داده شود .

ثانیا : بعنوان صافی عبور در جای خاص خود حافظ امنیت گردش اسناد و مدارک شرکت می باشد .

ثالثا : امکان سوء استفاده های قانونی را کاهش می دهد .

لازم به ذکر است که هیچ نظام کنترل داخلی را نمیتوان مطلق دانست .

ساختار کلی سیستم حسابداری :

نمودار سیستم پردازش اطلاعات مالی ازسیستم مدارک ثبت اولیه تا گزارشات نهایی :

فهرست مندرجات:

مقدمه

ساختار کلی سیستم حسابداری شرکت

نمودار گردش اسناد و مدارک

حسابداری مالی و شرح عملیات سیستم

حسابداری اموال

حسابداری حقوق و دستمزد

سیستم بایگانی

نمونه فرمها و مدارک کاربردی

شامل 55 صفحه فایل WORD قابل ویرایش