دانلود تحقیق جوشكاري

مطالب دیگر:
📃تحقیق درباره نقش دانشگاه ها در کارآفرینی 📃تحقیق درباره نگاهی اجمالی به فعالیت ها و برنامه های دفتر توسعه کارآفرینی در سال 1386📃گزارش نهايي طرح پژوهشي سنتز تركيبات ليمونن (و بورنئول) از روغن تربانتين 📃طرح کارآفرینی پیشنهادی درباره توسعه خوشه صنعتی چای در شرق استان گیلان 📃دانلود طرح پيشنهادي تحقيق 📃طرح کارآفرینی درباره تأسیس آموزشگاه رانندگی 📃طرح کارآفرینی درباره تأسیس آموزشگاه طراحی سنتی 📃طرح کارآفرینی درباره تأسیس شرکت تولید نرم افزارهای کاربردی 📃طرح کارآفرینی درباره تأسیس شیرینی پزی📃طرح کارآفرینی درباره تأسیس کارخانه سنگبری📃طرح کارآفرینی درباره تاسیس مدرسه 2 زبانه 📃طرح کارآفرینی درباره تاسيس گاوداري📃جدول هزينه تاسيسات و سازه طرح تاسيس گلخانه📃طرح کارآفرینی درباره تآسیس سيستم كتابخانه📃طرح تجاري کارآفرینی تاسيس شركت توليد عسل طبيعي پويندگان📃طرح کارآفرینی درباره تجهيز گاوداري📃طرح کارآفرینی تفصیلی درباره احداث کارخانه نساجی 📃طرح کارآفرینی درباره تكثير و پرورش آبزيان 📃طرح توجهي بررسی احداث یک واحد تولیدی لوازم خواب📃طرح توجیه فنی و اقتصادی درباره احداث کارخانه 250 تنی گچ جابر
جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی ( فلز ، سرامیک ، پلیمر ، کامپوزیت ) به یکدیگر است به گونهای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد. تاریخچه جوشکاری چون احتیاجات بشر ، اتصال و جوش در همه موارد را خواستار بوده است، |610210|modlib
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود تحقیق جوشكاري قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد.

تاریخچه جوشکاری

چون احتیاجات بشر ، اتصال و جوش در همه موارد را خواستار بوده است، لذا مثلاً از رومی‌های قدیم ، فردی به نام "پلینی" از لحیم به نام آرژانتاریم وترناریم استفاده می‌کرد که دارای مقداری مساوی قلع و سرب بود و ترنایم دارای دو قسمت سرب و یک قسمت قلع بود که هنوز هم با پرکنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دقت و ترکیبات شیمیایی و دستگاههای متداول طلاسازی از قدیم‌الایام در جواهرات با چسباندن ذرات ریز طلا بر روی سطح آن با استفاده از مخلوط نمک و مس و صمغ آلی که با حرارت ، صمغ را کربونیزه نموده ، نمک مس را به مس احیاء می‌کنند و با درست کردن آلیاژ طلا ، ذرات ریز طلا را جوش می‌دهند و تاریخچه ای به شرح زیر دارند:

چون علم جوشکاری همراه با گنج تخصصی بود، یعنی هر جوشکار ماهر در طی تاریخ درآمد زیادی داشت، سبب شد که اسرار خود را از یکدیگر مخفی نمایند. مثلاً هنوز هم در مورد لحیم آلومینیوم و آلیاژ ، آن را از یکدیگر مخفی نگه می‌دارند. در جریان جنگهای جهانی اول و دوم جوشکاری پیشرفت زیادی کرد. احتیاجات بشر به اتصالات مدرن – سبک – محکم و مقاوم در سالهای اخیر و مخصوصاً بیست سال اخیر ، سبب توسعه سریع این فن گردید و سرمایه‌گذاری‌های عظیم چه از طرف دولتها و چه صنایع نظامی و تخصصی در این مورد اعمال گردید و مخصوصاً رقابت‌های انسانها در علوم هسته‌ای) که فقط برای صلح باید باشد ) ، یکی دیگر از علل پیشرفت فوق سریع این فن در چند ده سال اخیر شد که به علم جوشکاری تبدیل گردید.

گروههای مختلف جوشکاری

- لحیم کاری

- جوشکاری فشاری و پرسی

- جوشکاری ذوبی

- جوشکاری زرد

چون مواد و فلزات تشکیل‌دهنده و جوش‌دهنده و گیرنده از لحاظ متالوژیکی بایستی دارای خصوصیات مناسب باشند، بنابراین جوشکاری از لحاظ متالوژیکی بایستی مورد توجه قرار گیرد که آیا قابلیت متالوژی و فیزیکی جوشکاری دو قطعه مشخص است؟ پس از قابلیت متالوژی ، آیا قطعه ای را که ایجاد می‌کنیم، از لحاظ مکانیکی قابل کاربرد و سالم است؟

آیا می‌توانیم امکانات و وسائل برای نیازها و شرایط مخصوص این جوشکاری ، مثلاً گاز و دستگاه را ایجاد نمائیم و بر فرض ، ایجاد نیرو در درجه حرارت بالا یا ضربه زدن در درجه حرارت پایین ممکن باشد؟ زیرا استانداردهای مکانیکی و مهندسی و صنعتی جوشکاری باید در تمام این موارد رعایت شود تا جوش بدون شکستگی و تخلخل و یا نفوذ سرباره و غیره انجام گیرد.

تکرار می‌شود در جوشکاری تخصصی و اصولاً تمام انواع جوش ، قابلیت جوش خوردن فلزات را باید دقیقاً دانست. در مورد مواد واسطه و الکترود و پودر جوش ، باید دقت کافی نمود. محیط لازم قبل و در حین جوشکاری و پس از جوشکاری را مثلاً در مورد چدن ، باید بوجود آورد.

گازهای دستگاههای مناسب و انتخاب فلزات مناسب از لحاظ ذوب در کوره ذوب آهن و بعد در حین جوشکاری از لحاظ جلوگیری از صدمه گاز - آتش و مشعل و برق و هوای محیط و وضعیت جسمانی و زندگی جوشکار ، خود نکات اساسی دیگر هستند که مشکلات جوشکاری می‌باشند.

مشکلات و گرفتاریهای صنعت جوشکاری جوشکاری در حقیقت ایجاد کارخانه ذوب آهن و فلزات در مساحتی حداکثر 2×2 متر و نقطه حساس جوشکاری چند سانتیمتر است، زیرا همان درجه حرارت کارخانه ذوب آهن در محل جوشکاری در یک

فهرست مندرجات:

جوشکاری.. 4

تاریخچه جوشکاری.. 4

گروههای مختلف جوشکاری.. 5

مشکلات و گرفتاریهای صنعت جوشکاری.. 6

عوارض و سوانح ناشی از عوامل فیزیکی مربوط به جوشکاری.. 7

برق گرفتگی و عوارض حاصل از تاثیرات جریان برق.. 7

مسائل مهم جوشکاری.. 9

تربیت متخصص و کاردان و کارشناس... 9

تهیه ماشین‌آلات مخصوص.... 9

رعایت نکات ایمنی.. 9

هدف جوشکاری و برشکاری.. 10

فرایندهای جوشکاری.. 10

فرایندهای جوشکاری با قوس الکتریکی.. 10

الكترودهای جوشكاري: 11

فرایندهای جوشکاری مقاومتی.. 11

فرایندهای جوشکاری حالت جامد. 12

جوشکاری اصطکاکی.. 12

جوشکاری نفوذی.. 12

جوشکاری با امواج مافوق صوت.. 12

جوشکاری با امواج مافوق صوت.. 12

تجهیزات.. 13

مزایا و محدودیتها 13

جوش گاز 14

فرایند جوشکاری با لیزر 14

جوشکاری با لیزر 14

اصول کار و انواع لیزرهای مورد استفاده در جوشکاری.. 14

مزایای جوشکاری لیزر 16

محدودیت ها و معایب جوشکاری لیزر: 16

موارد استفاده اشعه لیزر 18

فرایند جوشکاری با اشعه الکترونی.. 18

کنترل کیفیت و بازرسی.. 18

جوشکاری انفجاری.. 18

جوشکاری زیر آب.. 19

انواع جوشکاری زیر آب.. 20

جوشكاري مرطوب: 21

معرفی جوش آرگون.. 22

مزایای TIG : 23

انواع الکترودها در TIG : 23

چند نکته در مورد مزایای تنگستن: 24

جوشکاری فولادهای ضد زنگ و ضد خوردگی.. 24

فولادهای ضد زنگ... 25

فولادهای مقاوم به خوردگی.

فولادهای مقاوم به حرارت.

شامل 27 صفحه فایل word قابل ویرایش